Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 686 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Magia Energi

sobota, 04 lipca 2009 22:11
Magia Energi jest najtrudniejsza. Niewiele ludzi ją używa. Polega ona na kontrolowaniu energii Chi drugiego człowieka. Przez nią można odebrać Magię innego człowieka. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jeżeli nie jesteś bardzo skoncentrowany, Magia może się obrócić przeciwko tobie i zabić cię. Jedynym Magiem Energii jest Aang. Nauczył się tego, kiedy nie chciał zabić lorda Ozai i musiał znaleźć inny sposób na unieszkodliwienie go. O tego rodzaju Magii dowiedział się, kiedy wylądował na dziwnej wyspie, która okazała się ostatnim Lwożółwiem. Stwór opowiedział mu wszystko o Magii Energii i niebezpieczeństwach, które niesie ona ze sobą.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Magia Ognia i Błyskawica

sobota, 04 lipca 2009 22:09
Magia Ognia opiera się na technice walki wojowników Shaolin. Mag musi umieć zachować równowagę, nie wystarczy tu tylko wykonywanie określonych ruchów. Dużą rolę odgrywa tu oddech - musi być spokojny, równy. Ogień powstaje w okolicy przepony i dlatego Jeong Jeong zaczął uczenie Aanga od odpowiedniej postawy i oddychania.
 Błyskawica jest silniejsza niż zwykły ogień.Aby wytworzyc błyskawicę trzeba się wyciszyc.Dlatego Iroh i Zuko pili herbatę.Trzeba rozdzielic dwie energię Yin i Yang.Gdy próbuje się je znów połączyc te dwie energie wydobywa się błyskawica.Znaną postacią która używa tej techniki jest Azula.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Magia Powietrza

sobota, 04 lipca 2009 21:57

Magia Powietrza to przeciwieństwo Magii Ziemi. Mag głównie unika ciosów, uchyla się, stara się nie doprowadzić do starcia. Za pomocą powietrza próbuje oddalić przeciwnika od siebie na tyle, aby mieć czas do zadania ciosu. Ten typ Magii opiera się na technice walki Bagua Zhang. Wojownik nie zaciska rąk w pięści, walczy otwartymi dłońmi. Wymagana jest tutaj duża giętkość kręgosłupa. Dzięki niej Mag może dosłownie "płynąć w powietrzu". W Magii Powietrza Magowie używają bardziej "kołowatych" ruchów ciała.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Magia Ziemi i Metalu

sobota, 04 lipca 2009 21:55

Magia Ziemi
Magia Ziemi jest przeciwieństwem Magii Powietrza. Jest oparta na sztuce walki Hung Gar. Magowie Ziemi potrafią podnosić potężne kamienie, drążyć tunele w ziemi i walczyć na wiele różnych sposobów. Toph, która jest ślepa, dzięki Magii Ziemi może widzieć - stopami wyczuwa drgania ziemi.
Magia Metalu

Większosć Magów Ziemi nie jest w stanie manipulować metalem. Pierwszy raz zauważono to kiedy  Magowie Ziemi zamknięci byli w metalowym pomieszczeniu. Pierwszym magiem metalu stała się Toph, kiedy to uwięziona w metalowej klatce odczuła drgania śladowych ilości ziemi w metalu.
Za Magię Metalu baaaaardzo dziekuję bloogowi: avatar-legenda.bloog.pl
 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Magia Wody,Krwi,Roślin i leczenie

sobota, 04 lipca 2009 21:47
Magia Wody

Magia Wody to jeden z czterech elementów w świecie Avatara. Głównymi Magami wody są Aang i Katara. Magia wody jest oparta na starej chińskiej technice Tai Chi. Magowie wody czerpią moc z oceanu i księżyca. Księżyc był pierwszym 'magiem' wody, od którego to ludzie nauczyli się panowania nad wodą (dzięki oglądaniu przypływów i odpływów). Powszechnie wiadomo, że od odległości Księżyca do Ziemi zależą pływy wody.

Miejsce, gdzie można znaleźć najwięcej Magów Wody to Biegun Północny. To tam Aang i Katara uczyli się zaawansowanej magii wody u mistrza Pakku. Alternatywnymi technikami są magia krwi, magia roślin i leczenie wodą.
Magia Krwi
Magie Krwi stworzyła Hama w odcinku Puppets Master widzimy jak w pełni ksieżyca owa osoba prezętuje nam to w całej okazałości.Możemy poprzez to kontrolowac każdy ruch człowieka dzięki jego krwi.Hama nauczyła też tego Katarę.
Magia Roślin
Następna umiejętnośc to magia roślin.Jeden z bagiennych magów wody dzięki płynom jest w stanie naginac pnącza.
Leczenie Wodą
Leczenie to rzadka umiejetnośc.Polega na nabraniu na dłoń bańke wody i przyłożenie do rany,w tym momencie rana zostaje wyleczona.Niestety to nie dziala w przupadku Aanga i jego rany z odcinka ''Rozdroża Przeznaczenia''.Oczywiście rana nie znika z powodu że ta rana jest na takzwanej''Ścieżce Avatara'' czyli jego strzałce.Jakby ta rana zniknęła to on by umarł.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (2) | dodaj komentarz

Inni S-Z

sobota, 04 lipca 2009 19:41
  Sozin był Władcą Ognia, który rozpoczął trwającą wiek wojnę. Odkrył on także kometę nazwaną jego imieniem, dającą wielką siłę Magom Ognia. Był bardzo okrutnym i żądnym władzy człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by dojść do celu. W przeszłości przyjaźnił się z Awatarem Roko.
  Teo jest nastolatkiem żyjącym z ojcem-wynalazcą w Północnej Świątyni Powietrza. Teo nie może chodzić i jeździ na wózku, który skonstruował jego ojciec. Zrobił on też dla syna specjalną maszynę pozwalającą mu latać. Kiedy Teo
  Tho jest Magiem Wody z mokradła. W odcinku "Bagno" wraz z towarzyszami próbował złapać Appę, aby go zjeść.
  Tui to Duch Księżyca, który przybrał ciało karpia Koi i żyje na Biegunie Północnym. Zhao chciał zabić Tui, ale Yue oddała duchowi swoje życie. Tui i La razem tańczą nieskończony taniec, w którym 'Tui' oznacza pchnięcie, a 'La' pociągnięcie. W tańcu ryby mogą przypominać koło Ying Yang - znak harmonii.
  Ursa to matka Zuko oraz Azuli,żona władcy ognia Ozai. By ratować Zuko ucieka z pałacu.
  Xin Fu jest gospodarzem turnieju Magów Ziemi, a także Uginaczem tego żywiołu. Jest bardzo chciwy. Po tym, jak Głaz sugeruje, że Toph i Aang współpracowali dla zdobycia wygranej, Xin Fu nie cofa się przed niczym i łapie dzieci dla okupu. Kiedy Toph odchodzi z domu, jej ojciec myśli, że Awatar porwał jego córkę. Zleca Xin Fu i Mistrzowi Yu złapanie Toph. Xin Fu wytrwale śledzi dziewczynkę, byleby otrzymać nagrodę za jej pojmanie.
 Yue to szesnastoletnia księżniczka z Północnego Plemienia Wody. Jej charakterystyczną cechą są białe jak śnieg włosy. Jest ona zaręczona z młodym Magiem Wody, jednak gdy poznaje Sokkę, zakochuje się w nim. Nie dane im jest być razem - Yue oddaje życie ratując Ducha Księżyca.
  Admirał Zhao jest okrutnym człowiekiem. Próbuje złapać Awatara przed Zuko i często przeszkadza mu w tym na różne sposoby. Nie powstrzymał się nawet od zabicia Tui, Ducha Księżyca. W odcinku "Oblężenie Północy: Część 2" Zhao zostaje zabity przez Ducha Oceanu (La)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Inni O-P

sobota, 04 lipca 2009 15:04
Ozai to Władca Ognia. Jest bratem Iroh i ojcem Zuka i Azuli. Ozai to człowiek okrutny, pewny siebie i nieugięty. Nie obawia się nawet walki z samym Avatarem i jest przekonany, że to on ją wygra. Nie zna słowa litość, nie powstrzymał się nawet od walki z własnym synem, którego okrutnie zranił, a następnie skazał na banicję. Miał żonę Ursę, którą również wygnał.
Pakku jest mistrzem Magii Wody z Północnego Bieguna. Katara i Aang chcą się u niego uczyć, ale mistrz mówi, że nie będzie trenował Katary, bo jest ona dziewczyną. Katara jest z tego powodu wściekła, nie może uwierzyć w to, co powiedział jej stary człowiek. Wyzywa go na pojedynek, który przegrywa. Mistrz nadal nie wyraził zgody na uczenie jej, w żadnym razie nie chce zmienić swojego stanowiska w tej sprawie. Zmienia zdanie, gdy dostrzega na śniegu naszyjnik Katary, który spadł jej w walce. Okazuje się, że przedmiot był wykonany dawno temu przez niego dla babci Katary, Kanny. Kobieta nie chciała zostać jego żoną i uciekła na południe. Pakku mimo wszystko nadal żywi do niej ciepłe uczucia i w końcu zgadza się na to, aby Katara uczyła się u niego Magii Wody. Mistrz Pakku jest także członkiem Zakonu Białego Lotosu.
Pasang był starym Magiem Powietrza w Południowej Świątyni Powietrza.Był wyrozuiałym cierpliwym człowiekiem,ale zdecydował o rozłączeniu Aanga i Mnicha Gyatso.Najpewniej zginął podczas natarcia Narodu Ognia.


Zei bardzo pragnął odkryc tajemniczą biblioekę Wan Shi Tong na pusttyni.Gdy do niej trafił,postanowił w niej pozostac,pomimo zagrożenia życia.Zapewne skończył jakoo trofeum ducha,który ową bibliotekę sprowadził do materialnego świata.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Inni L-M

sobota, 04 lipca 2009 14:48
La to Duch Oceanu, który przybrał kształt karpia Koi i żyje na Biegunie Północnym. Gdy ZhaoTui, Aang wszedł w pierwotną postać Ducha Oceanu i zmiótł całą flotę Narodu Ognia. Tui i La wykonując razem nieskończony taniec, w którym 'Tui' oznacza pchnięcie, a 'La' pociągnięcie. W tańcu ryby przypominają koło Ying Yang - symbol harmonii.
Lily jest żoną Chonga i razem z innymi wędrownymi śpiewakami - jak nazwa wskazuje - wędruje i śpiewa. Kocha muzykę i gra na instrumencie.
Li i jej siostra Lo są doradcami Azuli. Niewiele wiadomo o niej.
Lo jest siostrą Li i doradcą Azuli. O niej również wiele nie wiadomo.
Long Feng jest przywódcą Dai Lee w Ba Sing Se, a także doradcą króla. Ukrywał istnienie wojny przed królem, aby obalić go z tronu. Long Feng jest charyzmatyczny i spragniony władzy, łatwo manipuluje ludźmi. Ukrywał korespondencję Katary, Sokki i Aanga, a także Appę, by nie burzyli oni spokoju miasta. Następnie Long Feng zawiera układ z Azulą, by przejąć Ba Sing Se. Nie opłaca mu się to - przebiegła dziewczyna przejmuje całkowitą kontrolę nad miastem, a jemu nie daje nic w zamian za pomoc.
Syn Iroha.Kuzyn Zuko i Azuli.Zginął pod murami Ba Sing Se, kiedy je oblegano. Zdruzgotany Iroh zadecydował wtedy o wycofaniu wojsk.
Mistrz Piandao to mistrz Sokki. Naucza go jak władać mieczem, który chłopak zrobił z meteorytu. Mistrz Piandao jest członkiem Zakonu Białego Lotosu.Pojawia się w odcinku "Sokka's Master" w Księdze 3.

Mistrz Yu jest bardzo dobrym Magiem Ziemi. Prowadzi akademię dla młodych magów w rodzinnym mieście Toph. Kiedy Aang przegrał walkę w jego akademii, ten zaproponował mu opłatę na cały rok, za co dostałby pas. To sugeruje, że jest raczej biznesmenem niż prawdziwym mistrzem. Potem ojciec Toph zleca mu i Xin Fu złapanie jego córki, w zamian za nagrodę.

Moku jest jednym z podróżujących śpiewaków.Puszysty i zawsze optyminsycznie nastawiony do świata.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Inni A-K

sobota, 04 lipca 2009 14:24
 Władca Ognia, ojciec Ozai i Iroha, dziadek Zuko i Azuli. Jego wnuczka otrzymała po nim imię, ze względu na talent do Magii Ognia. Zanim zmarł, uległ prośbie młodszego syna i pozbawił Iroha prawa do tronu.
 (po lewej stronie jest)Andżi to miła i sympatyczna dziewczyna ze szkoły Narodu Ognia. Pokazała się w odc. "Headband". Podkochała się Aangu.
 Przyjaciel Hakody i odważny wojownik. Bardzo wyrozumiały, w odcinku "Bato z Plemienia Wody" namawia Katarę i Sokkę do przebaczenia Aangowi.
 Król miasta Omashu, które później zdobyte jest przez Naród Ognia. Stary przyjaciel Aanga, potężny Mag Ziemi i szalony geniusz. Należy do Zakonu Białego Lotosu.
(Brak zdjecia)Chit Sang jest więźniem na pokładzie Boiling Rock, twierdzi on że został niesłusznie oskarżony o popełnienie przestępstwa i cały czas podtrzymuje swoją niewinność.
 Chong to wędrowny śpiewak. Ma żonę Lily i przyjaciela Moku. Uwielbia muzykować.
 Combustion Man ma niesamowitą moc - potrafi wytworzyć ogień poprzez bliznę na czole. W trzeciej księdze Zuko wynajął go, by złapał on Aanga. Combustion Man ścigał Awatara przez cały czas, w odcinku "Zachodnia Świątynia Powietrza" wybuchnął od środka, nie potrafiąc kontrolować swojej mocy.
 Roztargniony Mag Wody z bagien. W odcinku "Bagno" chciał złapać Appę, by go zjeść.
 Fung jest członkiem Zakonu Białego Lotosu. Jest bardzo błyskotliwym i lojalnym starcem żyjącym w pobliżu pustyni Si Wong.
 Generał Fong jest silnym Magiem Ziemi. Ma wysoką rangę w armii. Jest doskonałym strategiem. W odcinku Stan Avatara, kiedy Aang i jego przyjaciele spotykają Fonga, ten mówi chłopcu, że gdyby udało mu się wejść w Stan Awatara, mógłby pokonać Władcę Ognia i zakończyć wojnę. Aang na początku odmawia, ale po przemyśleniu zgadza się spróbować. Na początku generał sprawia wrażenie wyrozumiałego i cierpliwego, ale kiedy próby nie przynoszą rezultatu, staje się agresywny i naraża życie Katary, aby Aang wszedł w Stan Awatara. Chłopiec pod wpływem emocji wchodzi w ten stan i niszczy miasto. Fong jest zachwycony efektem.
Guru we Wschodniej Świątyni Powietrza uczył Aanga panować nad Stanem Awatara poprzez odblokowywanie czakr. Aang jednak nie zgodził się na dalszą naukę, ponieważ musiałby rozstać się z Katarą.
 Mnich Gyatso to mag powietrza i przyjaciel Aanga. Aang uczył się u niego magii powietrza i grał w Pai-Sho. Gyatso był przyjacielem poprzedniego Awatara - Roko.
 Ojciec Sokki i Katary. Wódz Południowego Plemienia Wody, odważny i doświadczony wojownik. Któregoś dnia zostawił swoje dzieci pod opieką ich babci, Kanny, i wyruszył na wojnę. Przyjaźni się z Bato. Jeśli chodzi o charakter, Sokka jest do niego bardzo podobny: odważny, sprytny i ma takie samo poczucie humoru.
 Haru to młody Mag Ziemi. Jego ojciec został pojmany za uprawianie Magii, przez co chłopak ćwiczy w ukryciu i jedynie jego matka zna jego sekret. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia spotyka Aanga, Sokkę i Katarę. Stara się im uciec, ale oni doganiają go, gdy wchodzi do sklepu swojej matki. Mówią, że widzieli, jak używał Magii Ziemi. Chłopak próbuje temu zaprzeczyć, ale przyjaciele nie dają za wygraną. Dzięki temu dowiadują się o strasznym losie Magów Ziemi, których uwięzili ludzie z Narodu Ognia.
Jakiś czas później Katara i Haru wychodzą się przejść. W pewnym momencie widzą, jak strop przy wyjściu z kopalni zawala się na jakiegoś starego człowieka. Próbują mu pomóc, ale nie dają rady wiele zdziałać. Haru po namowie Katary używa Magii Ziemi. Oboje mają nadzieję, że staruszek ze względu na to, że chłopak uratował mu życie nie wyda go żołnierzom z Armii Ognia. Niestety, pomylili się co do niego. W nocy Haru został zabrany z domu i przewieziony na statek, gdzie trzymano Magów Ziemi. Był on zrobiony z metalu i ludzie nie mieli jak z niego uciec. Na szczęście Katarze udaje się na niego dostać i z pomocą Aanga i Sokki uwalnia Magów Ziemi. Dzięki temu Haru odzyskuje ojca i już nie musi ukrywać tego, że jest Magiem Ziemi.
 Duch ukazujący się jako panda, zazwyczaj miły i potulny, ale kiedy jest rozgniewany, zamienia się w niszczącą wszystko bestię. Kiedy Naród Ognia spalił las, którego duchem był Hei Bai, każdej nocy porywał mieszkańca pewnej wioski. Gdy Aang, Katara i Sokka przybyli do wioski, duch porwał tego ostatniego. Na szczęście Awatar udobruchał Hei Baia, który oddał ludzi i zamienił si w pandę. W odcinku "Oblężenie Północy: Część druga" Hei Bai pomaga Aangowi wydostać się ze świata duchów.
 Hue jest Magiem Wody z bagien. Ugina wodę w roślinach i straszy ludzi wycinających drzewa.

Jeong Jeong był generałem w armii Narodu Ognia. Nie podobało mu się, co robi Naród Ognia i zdezerterował. Był pierwszym człowiekiem, który zdołał uciec i przeżyć. Ukrywa się on w Królestwie Ziemi razem z innymi dezerterami. Jeden z jego towarzyszy przyprowadza do niego młodego Avatara, który prosi, aby ten nauczał go Magii Ognia. Jeong Jeong odmówił chłopcu. Wtedy ukazał się Avatar Roko i kazał Jeong Jeong'owi nauczać Aanga. Aang był bardzo niecierpliwy, chciał od razu zacząć wywoływać ogień, a nie tylko stać i oddychać. Jeong Jeong był jednak nieugięty i mocno trzymał się swoich zasad. W czasie, gdy Jeong Jeong na chwilę zostawił Avatara samego, ten zaczął bawić się ogniem, a nie potrafiąc dobrze nad nim panować, sparzył Katarę. Po tym incydencie przysiągł, że nigdy więcej nie użyje Magii Ognia. Jeong Jeong pojawia się w odcinku "Dezerter".W późniejszym czasie zostaje członkiem tajnego stowarzyszenia o nazwie Zakon Białego Lotosu (Order of the White Lotus).

 Jest to przywódca grupy nastolatków którzy stawiają partyzancki opór narodowi ognia. Spotykamy go w odcinku "Jet" w pierwszej księdze. Następnie spotykamy go w 2 części. Dołacza on do grupy z Toph Katara AangSokka Prawdopodobnie umiera w czasie walki z Long Feng
 Jin jest dziewczyną z Ba Sing Se, która zadurzyła się w Zuko. Często odwiedzała ich herbaciarnię. Któregoś dnia umówiła się z Zuko na randkę.
 June jest łowcą nagród. Jest najemnikiem, prawdopodobnie z Królestwa Ziemi. Jest pewna siebie, silna fizycznie, ma sarkastyczne poczucie humoru. Pieniądze zdobywa szukając ludzi. Ma ślepą bestię Shirshu, która widzi węchem i znalezionego człowieka paraliżuje językiem, jednak w odcinku "Sozin's Comet: The Phoenix King" jej pupilek zwie się Nyla. W odcinku "Bato z Plemienia Wody" pomaga Zuko odnaleźć Aanga za pomocą naszyjnika Katary.
 Kanna (znana także jako Gran Gran) jest babcią Sokki i Katary i bardzo ich kocha. Jest najstarszą osobą w Południowym Plemieniu Wody. Kiedy pojawił się tam Aang, miała co do niego wątpliwości, ale później dzięki niemu odzyskała nadzieję na zakończenie wojny. Niegdyś miała zostać żoną mistrza Pakku, ale uciekła od swojego narzeczonego. W trzeciej księdze poślubia go.
Koh jest niebezpiecznym duchem - jeżeli rozmówca okaże jakiekolwiek emocje, Koh skradnie jego twarz. Koh pojawia się w odcinku "Oblężenie Północy: Część 2". Podczas rozmowy z Aangiem pokazał kilka twarzy (opis twarzy od lewej do prawej):

 

 • Pomalowana twarz z czerwonymi wargami i szarymi oczami. Prawdopodobnie był to aktor
 • Pawian - przed jaskinią Koha siedziała małpa bez twarzy i to najpewniej do niej należy ta od Koha
 • Kobieta z brązowymi włosami - to Ummi, niedoszła żona Awatara Kuruka
 • Awatar, który wiele wieków temu chciał zabić Koha - im dłużej duch o tym mówi, tym bardziej twarz się krzywi w złości
 • Sowa
 • Maska podobna do maski Zuko. Koh użył jej, gdy był w skrajnym uczuciu - chciał wystraszyć Aanga i jednocześnie ostrzec go przed niebezpieczeństwem czyhającym na karpie Koi (Tui i La)
 • Stary człowiek
 • Młody mężczyzna o smutnym wyrazie twarzy. Są przypuszczenia, ze to twarz Lu Tena
Kuei jest królem Ba Sing Se, przynajmniej tak się mu wydaje. Tak naprawdę władzę sprawuje Long Feng. Podporządkował sobie króla. Kuei jest młody. Uwielbia swojego niedźwiedzia Basco. Kiedy król jest mianowany, zobowiązuje się do m. in. porzucenia swego nazwiska.
 Matka Sokki i Katary.Podczas najazdu Południowych Jeźdźców powiedziala jednemu z nich,że jest Magiem Wody,aby chronic swoją córkę.Ten ją wtedy zabił.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Avatarzy

sobota, 04 lipca 2009 14:02
 Avatar Roko to Avatar wywodzący się z Narodu Ognia przed Aangiem. Był przyjacielem Władcy Ognia - Sozina oraz mnicha Gyatso, nauczyciela (i również przyjaciela) Aanga.
 Avatar Kyoshi to Avatar wywodzący się z Królestwa Ziemi przed Aangiem.
 Awatar z Północnego Plemienia Wody. Był bardzo utalentowanym i pewnym siebie mężczyzną. Jego żoną miała zostać Ummi - kobieta z Południowego Plemienia Wody, ale duch Koh skradł jej twarz. Od tej pory w rocznice dnia, w którym miał wziąć ślub, nadaremnie szukał swojej ukochanej w Świecie Duchów.
 Avatar Yangchen to Avatar wywodzący się z Powietrznych Nomadów przed Aangiem.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Bohaterowie drugoplanowi

sobota, 04 lipca 2009 14:00
 Iroh to starszy człowiek, który jest wujem Zuka i bratem Lorda Ozai. Jest także świetnym Magiem Ognia - pomimo swojej tuszy potrafi doskonale walczyć. Miał syna, który zginął pod murami stolicy Królestwa Ziemi - Ba Sing Se. Jest on człowiekiem niezwykle inteligentnym, potrafi sobie poradzić niemal w każdej sytuacji. Gdy nadchodzi czas podjęcia decyzji, czy ma stanąć po stronie młodego Avatara czy swojego złego brata, wybiera Aanga. Przepada za jaśminową herbatą, podczas pobytu w Ba Sing Se razem ze swoim bratankiem otwiera 'kawiarenkę', w której serwuje herbatę.Miał syna o imieniu Lu Ten, który zginął w Królestwie Ziemi pod murami miasta Ba Sing Se.
 Azula jest to 14-letnia księżniczka Narodu Ognia, siostra Zuko i zarazem ulubione dziecko władcy Ognia. Jest egoistyczna i okrutna manipuluje innymi i zdarza się jej uciec do tortur aby osiągnąć to czego chce. Jej tok myślenia nastawiony jest na siłę i wojne. Azula jako Mag Ognia jest niezwykle niebezpieczna potrafi wytwarzać błyskawicę jako formę Magii Ognia, lecz nie tylko ona ma zdolność wytwarzania błyskawicy (między innymi potrafi to także stryj Iroh). Mimo iż Azula ma tylko 14 lat wygląda bardzo dojrzale.
 Mai to rozważna, inteligentna i bardzo zamknięta w sobie dziewczyna. Ty Lee i Azula to jej przyjaciółki. Poznały się, będąc jeszcze małymi dziećmi. Gdy razem przebywały w pałacu (u Azuli) dziewczyna często widziała Zuka. Już wtedy była w nim zakochana, jednak bała się mu to okazywać. Azula wyczuła, co się święci, i gdy tylko mogła, pakowała parę w niezręczne sytuacje, z których oboje wychodzili z rumieńcami na twarzach. Po kilku latach Mai w końcu została dziewczyną księcia. Kiedy jego życie było w niebezpieczeństwie, postawiła się Azuli i pomogła mu w ucieczce (wydarzyła się to w odcinku The Boiling Rock, part 2, gdzie razem z Zukiem uciekali jeszcze Sokka, Suki, Hakoda i Chit Sang). Mai powiedziała jej, że źle sobie obliczyła, i że bardziej kocha Zuka niż się jej boi.
 Ty Lee to przyjaciółka Mai i Azuli. Znały się od dzieciństwa. Azula odnajduje ją w cyrku, w którym ta pracuje. Dziewczyna nie chciała przebywać ze swoją rodziną, wolała dołączyć do cyrkowej trupy niż znosić towarzystwo starszych sióstr, które wyglądają niemal tak samo jak ona. W towarzystwie Mai i Azuli czuje się jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa. Ty Lee to osoba bardzo żywiołowa, często się śmieje, żartuje, próbuje rozweselić zawsze poważną i zamyśloną Mai. Nie używa ona zwykłej Magii, tylko blokuje energię Chi przeciwnika, przez co tamten nie może się poruszyć.
 Appa jest latającym bizonem Aanga. Jest bardzo inteligentny jak na zwierzę, zdaje się, że doskonale rozumie wszystko, co mówi młody Mag Powietrza. Bizon jest przyjacielem lemura Momo, można uznać go za jego "starszego brata", który się nim opiekuje i chroni go.Gdy Appę porwali magowie piasku Aang nie mógł pogodzić się ze stratą przyjaciela, gdy natrafili na magów piasku przechodzi w Stan Awatara z którego "wyciąga" go Katara. Appa w pewnym stopniu używa magii powietrza (np. latanie, tworzenie podmuchu ogonem.)
 Momo to lemur Aanga. Jest jednym z ostatnich przedstawicieli swojego gatunku. Przyjaciele znajdują go w Południowej Świątyni Powietrza. Na początku Sokka chce go zjeść na obiad, jednak Aang postanawia zaopiekować się zwierzątkiem i zabrać je ze sobą. Momo jest strasznie przywiązany do Appy. W jednym odcinku nawet szuka zaginionego przyjaciela.
 Suki to wojowniczka z wyspy Kyoshi. Jest mądra, potrafi sobie radzić i można na niej polegać. To honorowa, uczciwa osoba. Jest dziewczyną Sokki. Pierwszy raz pojawia się w odcinku "Wojowniczki z Kyoshi".
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Główni bohaterowie

sobota, 04 lipca 2009 8:56
 Obecny Avatar wywodzący się z Powietrznych Nomadów. Jest ostatnim żyjącym Magiem Powietrza. Teoretycznie ma 12 lat, jednak przez to, iż 100 lat trwał w stanie hibernacji można uznać go za sto dwunastolatka. Jego zadaniem jest pokonać Władcę Ognia i przywrócić pokój na świecie. Udaje mu się to dzięki pomocy przyjaciół: Katary, Sokki, Toph i Zuko. W dodatku Aang podkochuje się w Katarze, choć ukrywa to przed przyjaciółmi, to z każdą nową przygodą widać to coraz bardziej. W identycznej sytuacji jest Katara.
Hisoria
W dzieciństwie, Aang mieszkał w Południowej Świątyni Powietrza. Będąc jeszcze dzieckiem ujawnił się jako awatar wybierając sobie za zabawki cztery relikty należące do poprzednich awatarów. Mnisi przeczuwając nadciągającą wojnę ujawnili Aangowi prawdę o jego przeznaczeniu gdy miał on dwanaście lat. Aang spędzał więcej czasu na treningach niż na zabawie z rówieśnikami. Gdy dowiedział się, że ma zostać wysłany do Wschodniej Świątyni Powietrza by tam ukończyć trening bez Gyatso, Aang uciekł na swoim bizonie Appie ze świątyni. Niedługo po ich ucieczce nad morzem rozpętał się ogromny sztorm. Jedna z potężnbych fal wciągnęła Appę pod wodę. Aang nieświadomie wkroczył w stan Awatara i utworzył kulę powietrza otoczoną lodem. Kula dostarczała im powietrze i pozwoliła przetrwać pod wodą. Coś jednak poszło nie tak - kula się nigdy nie wynurzyła.

Księga 1 Woda

Sto lat później Katara- młody mag wody wraz z bratem Sokką uwalniają Aanga z kuli lodu. Chłopiec przedstawia im się jednak po niedługim czasie mdleje. Aang budzi się w wiosce Południowego Plemienia Wody. Dowiaduje się o wojnie. Jednak uważa on że nie wszyscy powietrzni Nomadzi zostali zabici. Gdy wraz z nowymi przyjaciółmi przybywa do Południowej Świątyni Powietrza odkrywa straszliwą prawdę. Znajduje tam nowego przyjaciela- latającego lemura którego nazywa Momo.
 Katara urodziła się w Południowym Plemieniu Wody. Straciła matkę podczas ataku Najeźdźców Południa. Jest siostrą Sokki. Posiada moc panowania nad wodą i uzdrawiania. na początku uczy Aanga tego, co sama umie. Po dotarciu na Biegun Północny razem z nim trenuje Magię Wody pod okiem najlepszego nauczyciela - mistrza Pakku. Ukrywa to, że podkochuje się w Aangu.
 Sokka jest bratem Katary. Ma 16 lat. Jest przystojny (wiele dziewczyn się nim interesuje, np. Yue, Suki, Toph, Ty Lee). Jest przyjacielem Aanga i towarzyszy mu razem z siostrą w podróżach po świecie. Sokka jest pewny siebie, ma poczucie humoru, które czasem ujawnia się w nieodpowiednich momentach. Wymyśla dobre plany, przejawia wysoką inteligencję trudną do zauważenia (przez jego sposób bycia można wnioskować jedynie, że jest głupkiem potrafiącym śmiać się ze wszystkiego).
 Toph Bei Fong to dwunastoletnia, niewidoma dziewczyna. Potrafi jednak świetnie orientować się w otoczeniu dzięki Magii Ziemi - widzi poprzez drgania podłoża. Jest jedynaczką, ma bogatych rodziców, którzy ją rozpuszczali. Przez to stała się arogancką, czasem zbyt pewną siebie nastolatką, która mówi wszystkim prosto z mostu to, co myśli. Przemilcza jedynie fakt, że jest zakochana w Socce.Poznajemy ją w Księdze Drugiej w odcinku "Blind Bandit". Aangowi, Katarze i Socce towarzyszy ona aż do walki z Włądcą Ognia i zarazem końca ich przygód.
 Zuko ma szesnaście lat i jest synem Władcy Ognia. Przez to, że wypowiedział się podczas narady wojennej i obraził generała, został wyzwany na pojedynek Agni Kai. Przyjął wyzwanie, myśląc, że z łatwością pokona starego człowieka. Jednak okazało się, że ma walczyć z własnym ojcem. Próbował się wycofać, na kolanach błagał o wybaczenie.Ale Lord Ozai nie wybaczał nikomu. Jako nauczkę na przyszłość Zuko 'otrzymał' bliznę na lewym oku.Wraz ze stryjem Iroh wyruszył szukać Awatara.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 17 października 2017

Licznik odwiedzin:  17 593  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

Galerie

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione blogi

O moim bloogu

Witam na bloogu o Avatarze!!!Nie wiesz co to Avatar?Zaraz poczujesz sie tak jak bys go od zawsze ogladal!!!

O mnie

Czesc mam na imie Magda mam 11 lat .Uwielbiam Avatara ja jestem magiem ognia.Avatar leci od pon.-pt. o 17.30 i 21.00 wtedy leca powtorki.W sobote o 17.30 stary odcinek o 21.00 tez stary odcinek.W niedziele o 17.30 a o 21.00 najnowszy odcinek:)Heh.....

Statystyki

Odwiedziny: 17593
Wpisy
 • liczba: 62
 • komentarze: 83
Galerie
 • liczba zdjęć: 14
 • komentarze: 3
Bloog istnieje od: 3027 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl